PROTEZ TIRNAK (JEL VE AKRİLİK) 

     Protez tırnak estetik dışında tırnaklarınızın dış darbelerden zarar görmesini engelleyip rahatça uzamasını sağlar. İnce ve sürekli kırılan tırnaklarınızı protez tırnak sistemiyle güçlendirebilirsiniz. 

Tırnakları çabuk kırılan, tırnaklarına şekil verilemeyen ve tırnakları geç uzayanlar için jel veya akrilik teknolojisi ürünleri ile tırnaklara kusursuz bir görünüm kazandıran tırnak kaplama tekniğidir. Protez tırnağı takma tırnaktan ayıran en önemli özelliği uzun süre dayanıklı ve kullanışlı olmasıdır. Doğal tırnağın yapısını asla incitmez,  zarar vermez. Üstelik doğal tırnaktan 2 kat kalın ve 80 kat dayanıklıdırlar. Bu işlem 120 dakika sürer ve ayda bir mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.  Doğal görünümü sayesinde asla gerçeğinden ayırt edilemezler ve takma tırnaklar gibi tırnaklarınızın üzerinde yabancılık hissi oluşturmazlar.  

Jel Tırnak

Uygulanılan bu yöntem en çok kullanılan ve en dayanıklı yöntemlerden bir tanesidir.  Tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanır. Bu jel üç kademe olarak uygulanır. İlk olarak tırnağa sürülen jel tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak da kıvamlı bir jel uygulanır.  Bu jelde tırnağa şekil verilmesine yardımcı oluyor. Son kullanılan jelle tırnağa son şekli verilir ve bu uygulanan son jel sayesinde tırnak ışıl ışıl görünür.

Akrik Tırnak

Özel bir sıvı ve toz ile yapılan bir uygulamadır. Bu uygulanan yöntem çok doğal görünmemektedir. Tırnağı ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir ve özel yapılan karışımı ile tırnağın kalan kısmı doldurulur.