KALICI MAKYAJ

     Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir   iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi   işlemidir.

     Vücudumuz da ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su   bazlı boyanın; cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine   bırakılmasıdır. Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın bırakıldığı   yerden kaynaklanmaktadır.

       Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için   uygulama bir ömür boyu ciltte kalır. Kalıcı makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe   boya pigmentleri de vücuttan atılır.

      Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı   kişiye ve o kişinin metabolizma   hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik   göstererek kalır. Pigmentler   ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte   zamanla flulaşarak silinir.   Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş   yapılıp) uzun yıllar aynı   güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur.