Cilt Bakımı ne sıklıkla yapılmalı ?

Ayda bir cilt bakımı yapmak cildinizin yenilenmesini sağlar. Cilt tipine göre, hem kullanılan maddeler, uygulama yolları, şekilleri hem de uygulamanın sıklığı değişiyor. Uzmanlar, hastalara bakıma destek amacıyla cilt bakımı uygular. Böylece deriyi incelterek bakımı hızlandırmayı sağlarlar. Cilt bakımı, bu amaçla 7-10 günlük aralarla ve 5-6 seans şeklinde uygulanır. Bu bakımlar sonunda lekeler bir miktar açılır. Ayrıca leke açıcı kremlerin etkinliği artar, hastanın ince kırışıklıkları hafifler, günlük kırışıklık kremlerinin emilimi artar ve yağlı bir deride sivilce oluşumu engellenebilir. Her seanstan önce cilt yıkanır, sonra derin temizlik, glikolik asit (meyve asidi) ile yüzeysel peeling (soyma), seans sonunda da deri problemlerine yönelik (leke, kırışıklık, akne) kremler ve güneş koruyucu uygulandıktan sonra gerekirse nemlendirici de sürülebilir.
 
Cildimizin ihtiyacı olan bakımı nasıl saptarız?

Uzmanlarımız yaptıkları cilt analiziyle ihtiyacınız olan bakımı saptarlar.

Yağlı cilt tipi: Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin ciltleri genel olarak ciltleri yağdan dolayı parlak görünürler. Yağlı cilt tipleri sivilce, akne ve siyah nokta problemlerini en çok yaşayan cilt tipidir. Yağlı ciltlerin gözenekleri oldukça geniş bir yapıya sahiptir.

Karma cilt tipi: Karma cilt tipine sahip olan kişilerin cilt tipleri yağlı ve kuru cilt tipinin özelliklerini taşırlar. Karma ciltlerde T bölgesi, burun ve alın bölgeleri yağlı geri kalan bölgelerin ise kuru veya normal cilt özellikleri gösteren cilt tipidir.

Kuru cilt tipi: Kuru cilt tipine sahip olan kişilerin cildi pul pul dökülme özelliği veya bazı bölgelerde soyulmaların olduğu bir cilt tipidir. Kuru cilt tiplerinde sebum yani yağ oranı oldukça azdır. Kuru cilt tiplerinde nem eksikliği olduğu için solgun ve donuk görünebilirler. Kırışık oluşmaları diğer cilt tiplerine göre daha kolay oluşur. Neme ihtiyaç duyan bir cilt olduğu için sürekli nemlendirilmelidir.

Normal cilt tipi: Normal cilt tipine sahip olan kişiler en sorunsuz cilde sahip olan kişilerdir. Yağlanma veya kuruluk sorunları yaşamazlar. Sağlıklı ve gergin bir cilt tipidir.

Hassas cilt tipi: Hassas cilt tipine sahip olan kişilerin ciltleri kolayca tahriş olabilir. Kızarıklık problemi yaşayan cilt tipidir.

Selülit bakımı ve Bölgesel İncelme için hangi yöntemler var ?

El masajı ve yosun uygulamaları, ultrason, LPG, Power Ride, pressoterapi yöntemleri kullanılmaktadır.Selülit, genellikle kadınlarda görülen bir problemdir. Selülit kabaca tabiri ile problemli alanda portakal görünümü olmasıdır.

Selülit Neden Oluşur?

Selülit, yağ dokularının fazla olması sebebi ile oluşur. Özellikle bacakların arka kısmı ve uyluk bölgesinde görülen selülitin temeli fazla yağ ve kilo olsa da kötü görüntüyü sağlayan şey kas yapısıdır.

Arka bacaklarda kas yapısı yatay şekillerdedir. Bazı kasların parmak parmak olması sebebi ile aralarına doluşan yağ dokuları deri altından deriye doğru baskı yapar ve selülit oluşmuş olur.

Selülit Hangi Yaş Grubunda Görülür?

Bu durum oluşum sebebi ile her yaş grubunda görülmektedir.Ailesinde varis, damar sertliği ve selülit gibi problemleri olanların vücutları doğal olarak bu tip sorunlara daha yatkın oluyor. Selülit, kız çocuklarında daha sık görülüyor. Özellikle ergenlik döneminde östrojen seviyesinin yükselmesi selülit oluşumunu artırıyor.

Selülit Bakımı Nasıl Yapılır?

Selülit bakımı çok yönlü ve yöntem seçeneği bol olan bir problemdir. Bakım şekilleri, Epilasyon ile incelme bakımlarıLiposuction Epilasyon lipoliz Soğuk lipoliz Radyofrekans AWT Kavitasyon Pasif jimnastik Lenf drenaj Elektroterapi Vakum bakımı Mezoterapi Masaj selülit bakımı şekilleridir.

İhtiyacım olan zayıflama yöntemini nasıl saptarım?

Tanita vücut analiz cihazı ile uzmanlarımız analiz yaparak saptar. Zayıflamayla incelme  arasında ya da bölgesel fazlalıklardan kurtulmayla sıkılaşma arasında hastaların kafasında aynı gibi düşünülen fakat birbirinden çok farklı şekilde çözülmesi gereken sorunlar var. Örneğin 20 kilo fazlanız varsa güzellik sektöründen bir beklenti içinde olmak yerine, sıkı bir diyetisyen kontrolüne girmek önceliğiniz olmalı. İncelmek uğruna sıkı bir diyet ve yoğun bir fitness programının birçoğumuzun hayatına yön verdiği şu günlerde, hâlâ inatla yok edemediğiniz bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için yöntemler var!

Kısa sürede hızlı cevaplar alabileceğiniz incelme yöntemleri de mevcut. Özellikle yapılan tüm diyetlere rağmen hâlâ kurtulamadığınız ve sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklarınız varsa. Günden güne gelişen teknolojilerle medikal güzellik dünyasında fark yaratan uygulamalarla ideal görünüme kavuşmanın mümkün

Lpg yönteminin herhangi bir yan etkisi var mı?
Hayır, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.
 
Refleksoloji uygulaması ne kadar sürer?

Sağlığı korumak ya da hastalanmayı önlemek için yapılan uygulamalarda ayda hiç olmazsa en az  iki kez refleksoloji seansını öneririm. Yine de haftada bir 45 – 50 dakika süren düzenli seanslar sağlığı korumaya yardımcı olur.

Yapılan seansların bir bakıma dönüşmesi için hastanın yaşam tarzında yapacağı değişiklikler ve /veya tıbbi bakım süreci iyileşmeyi kesinlikle etkileyecektir.

Uygulamalarınız sonrası önereceğiniz ürün varmı?
Evet. Ürün konseptimizde sizlere sunabileceğimiz bölümümüz bulunmakta.
 
Gelmeden önce randevu almam gerekli mi?
Evet, lütfen bizi arayarak yada web sitemiz üzerinden randevu alınız.
 
Golden angels güzellik salonuna hangi gün ve saatlerde gelebilirim?
Pazar Günü Hariç-diğer tüm günler  09.30-19.00 saatleri arasında gelebilirsiniz.
 
Golden Angels güzellik salonunda kozmetik ürün satışı var mı?
Evet. Salonumuzda birçok güzellik markasının ürünlerini temin edebilirsiniz.
 
Maltepe Epilasyon Epilasyon Güzellik Salonu Cilt Bakımı Diode LPL Kalıcı Masaj?
Pazartesi Günü Hariç-diğer tüm günler  09.30-19.00 saatleri arasında gelebilirsiniz.