Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Manikür

 

Eller iletişim esnasinda en önemli unsurlardan biridir. Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli!
Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür.Günlük hayatımızda bütün vücudumuza oldugu gibi el ve ayak bakımınada önem verme-liyiz.Kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır.
Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar ,besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir.Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır. Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar.Uzman kişiler tarafindan iyleştirilebilir.

AYAK SAĞLIĞI
Tabii ki tıp her zaman en etkili yöntemlere sahiptir.Ama bazı küçük problemlerde uzmana gitmeden önce evde yapılabilecek yöntemler vardır.

NASIR:Ayaklarınızı,içerisinde şampuan bulunan 2lt’lik ılık suda 10 dakika bekletin.Ayak derisini yumuşatmak için,sudan çıkardığınız ayaklarınıza bitkisel yağlar ya da kremlerle masaj yapın.Daha sonra pomza taşı ile ayaklarınızı ovun.Nasırınızı görebileceğiniz şekilde ayaklarınızı bir yastığın üzerine koyun.Nasırın üzerine vazelin sürün.Nasırı pamuklu kadife bir kumaş parçası ile sarın.Her banyodan sonra kumaşı değiştirerek,1 hafta boyunca bu şekilde kapatın.Nasır yenilenirse aynı işleme devam edin,eğer acı devam ediyorsa mutlaka bir uzmana görünün.

BAKIMLI ELLER VE AYAKLAR
Her türlü dış etkene maruz kalan ellerimizin itinalı bir bakıma htiyacı vardır.Zarif,düzgün,bakımlı el ve tırnaklar için yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.İlk iş ellerinizi yıkadıktan sonra yumuşatıcı krem kullanmak ve haftada bir gün manikür ideal.

MANİKÜR
Kuaförünüzde yaptırabileceğiniz gibi,evde kendinizde yapabilirsiniz.
1.Öncelikle tırnaklarınızdaki ojeyi temizleyin,tırnak diplerine yumuşatıcı krem sürün.
2.Sıcak suya birkaç damla şampuan ve yarım limon suyu ekledikten sonra ellerinizi iki dakika bu suda bekletin.
3.Daha sonra tırnak dipindeki etleri itin,yüzeyde kalan ölü dokuyu alın.
4.Tırnaklarınızı törpüleyin,ellerinize krem ile birlikte masaj yapın.
5.Önce tırnak koruyucusu daha sonra oje sürerek manikürünüzü tamamlayın.

EL BAKIMININ PÜF NOKTALARI
-Bakım kremleri tırnak etlerini yumuşatır.
-Tırnaklarınızın nefes alması gerekiyor,bu yüzden sürekli ojeli olmamasına dikkat edin.
-Ellerinizin yumaşacık olmasını istiyorsanız;iki çay kaşığı bal ve yarımlimon suyunu karıştırarak ellerinize sürün.
-Elleriniz çok fazla terliyorsa soğuk suyun altına tutun,soğuk su kan dolaşımını kısa sürede düzenler ve terlemeyi önler.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Manikür için  ==>>

Golden Angels Maltepe Güzellik Salonu

 

%d blogcu bunu beğendi: