Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON UYGULAMA ŞEKLİ
Maltepe Merkezimizde tüm uygulamalar uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. Uygun ödeme ve taksit koşulları sunulmaktadır.
Müşterilerimizin önce, dermatoloji uzmanı tarafından muayene işlemlerini yetkili  hastahanelerde yaptırdıktan sonra hormon bozukluğu veya tedaviyi gerektirecek bir durumun olmaması halinde, cilt ve kıl tipinin nasıl olduğu Güzellik Uzmanları tarafından tespit edilmekte, bu sonuçlara göre uygun lazer başlığı, enerji ve soğutucu sistem ayarlamaları yapılmakta, uygulamaya bütün bu işlemlerden sonra başlanmaktadır.
Merkezimizde kullandığımız cihaz son teknoloji, soğutucu sistemli model Cihazlardır. FDA onayı bulunan cihazlarımızda pulse genişliği diğer lazer teknolojilerinde bulunmayan, ayarlanabilir geniş bir yelpazeye sahip olduğundan tüm cilt tiplerinde uygulanabilmekte ve başka bir lazer arayışı içine girilmesine ihtiyaç bırakmamaktadır.

LAZER EPİLASYON  İŞLEM SÜRESİ
Ortalama ile 8-10 seans yeterli olmaktadır. Kılların yoğun olduğu yanak, genital gibi bölgelerde tedavi 8-14 seansta bitebilmektedir.

LAZER EPİLASYON  CİHAZIMIZIN ÜSTÜN YÖNLERİ
Cihazımız hava soğutmalı, 1-6 kademe ile sıcaklığı kontrol edilebilen, maksimum -4 oC da sürekli soğuk hava verebilen bir soğutucu sistemle koordine çalışan bir lazer cihazı olup estetik cerrahlar ve dermatologlar tarafından tercih edilen bir lazer teknolojisine sahiptir.
Cihazımızda soğutucu sistem olduğundan soğutmayı sağlamak için ayrıca kişiyi rahatsız edecek işlemler uygulanmaz.

Kişilerin sonuçtan mutlu olabilmeleri için dikkat etmeleri gereken noktalar:

• Uygulamayı yapanın bizzat uzman ve eğitim belgelerine sahip olması
• Lazer cihazının yeni teknolojiye uygun olması

Kimlere lazer uygulanmaz?

• Işığa duyarlılığı arttıran cilt hastalıklarında, kollagen doku hastalıklarında uygulanmaz.
• Aktif uçuk, siğil olan bölgelere uygulanmaz. (Bu bölgelerde lazer uygulaması yayılma yapabilir.)
• Roaccutane kullananlar en az 1 ay önce bu ilacı kesmiş olmalılar.
• Ağda, cımbız ile kıl kökü alınmışsa kıllar 1-2 mm. uzayıncaya kadar beklenir.
• Tetrasiklin gibi ışığa duyarlılığı arttıran ilaç kullanalarda dikkatli olunmalı. Leke riski vardır.
• Hormon tedavisi görenlerde seans sayıları artmaktadır.
Lazer sonrası dikkat edilecek noktalar:

• Mutlaka güneş koruyucu kullanılmalı.
• Tedavi gören bölgeye kese, peeling, vs. gibi tahriş edici işlemler uygulanmamalı.
• Nemlendirici sürülebilir.
• Seans aralıklarında kıl köklerine dokunulmamalı, çok rahatsız olunduğunda makasla kısaltılabilir.
• Seanslara düzenli gelinmeli.
Lazerde görülebilecek nadir yan etkiler:
• Kızarıklık olabilir. 1-2 saatte normale döner. Nadiren 1-2 gün sürebilir. Soğuk kompres, ilaç tedavisi verilebilir
• Ödem, bölgede, nadiren olabilir. 48 saati geçmez.
• Nadiren sivilcelenme olabilir. Geçicidir.
• Çok nadiren lekelenmeler görülebilir. 1-2 ayda, en fazla 6 ayda düzelir.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Lazer Epilasyon için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Cihazımız ve uzman ekibimiz, müşterilerimize son derece başarılı uygulamalar ve sonuçlar elde etmekteyiz.

Depilasyon ve Epilasyon (Kalıcı Epilasyon)
Depilasyon, Ağda, sarartma, iplik, friksiyon, epilatör, cımbız, tıraş ve benzeri yöntemler ile uygulanan işlemleridir. istenmeyen tüylerden kısa bir süre için kurtulmanızı sağlar. Bu süreler kişi kıl yapısına göre değişiklik gösterir. Bu kısa süre sonunda, tüyler genelde daha kuvvetlenmiş olarak geri dönerler.

Kalıcı epilasyon, sadece tüyler değil, bu tüyleri doğuran kök yapılarının da yok edilmesini istenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmanızı sağlar.
Epilasyon (Kalıcı epilasyon), yöntemleri günümüze kadar gelişerek gelmiş ve artık tüm dünyada standartları oluşmuştur.

Belirli bir bölgedeki istenmeyen tüylerin yaklaşık % 80, %95 oranında azalması, uygulanan epilasyon yönteminin başarılı olması anlamına gelmektedir. Vücut bölgeleri ve uygulanan yönteme göre değişiklik gösteren aralıklarla, tekrarlanarak uygulanan seansların bitiminden sonra, 1 ile 2 yıllık bir süre içinde tüylerin tekrar çıkmaması yapılan işlemin “başarılı kalıcı epilasyon” sağladığının göstergesidir.

Zaman ve ekonomik olarak Kalıcı epilasyon çok avantaj ve ruhsal etki sağlamaktadır.

Epilasyon Yöntemleri
Lazer Epilasyon ( Laser Epilation ) : Vücutta istenmeyen tüylerin hızlı, güvenli, etkili, acısız ve cilde zarar vermeden yok edilmesinde kullanılan bir epilasyon yöntemidir. Lazer Epilasyon uygulamasının diğer epilasyon yöntemlerine göre en önemli avantajı; istenmeyen tüylerin üzerinde %80-95 oranında kalıcı bir etki yaratmasıdır.

İğneli Epilasyon (Elektroliz) : Epilasyon yapılacak bölge önce alkolle temizlenir, sonra ince bir iğneyle kıl köküne girilerek elektrik verilir. Bu şekilde kıl kökü tahrip edilmiş olur. Jilet ya da tüy dökücülerle alınarak kalınlaşmış tüylere daha fazla elektrik verilmesi gerektiğinden, bu durumda daha fazla acı hissedilir.

Radyo Frekans Sistemleri: Bu yöntem ses dalgalarının kıl kökünde ısıya dönüşerek kıl kökünü yakmasına dayanır. Lazer ya da flaş epilasyon ile desteklenmez ise epilasyon etkisi nispeten çok zayıf kalmaktadır.

Foto Epilasyon: Foto epilasyon, lazer gibi ışığın yoğun biçimde deriye verilerek kıl köklerinin yakılmasıdır. Ancak ışığın dalga boyu lazerlerinkinden daha düşüktür. Epilasyon yapılacak bölgenin acısını hafifletmek ve oluşabilecek kızarıklıkları engellemek için epilasyon yapılacak bölge soğutulur.

Blend Yöntemi: İğneyle kıl köküne girilerek yüksek frekansta elektrik enerjisi uygulanarak epilasyon yapılır. Verilen yüksek frekans nedeniyle kıl kökünde bir çeşit ödem sıvısı oluşarak kılı öldürür. Bu sıvının oluşması beklendiğinden seanslar klasik iğneli yönteme göre daha uzun sürer. Epilasyondan sonraki ilk 24 saat içinde cilde su ve fondöten, ilk 48 saat içinde de sabun değdirilmemesi gerekmektedir. Hamilelere, vücudunda platin taşıyanlara, yüksek tansiyon hastalarına ve regl dönemindekilere uygulanmaz.

Lazer Epilasyon Öncesi
Lazer epilasyon uygulanacak bölgeler, işlemden önceki son birkaç gün içinde aşırı güneş ışığına maruz kalmamış olmalıdır. Bunun sebebi, aşırı güneş ışığının yanıklara sebep olarak cildi daha hassas bir hale getirmesidir.
Özellikle hanımlar, hormonsal, jinekolojik vb. rahatsızlıklar ve kullandıkları ilaçlar konusunda epilasyon seansı öncesinde uygulamayı yapacak olan kişiyi bilgilendirmelidirler.
Daha önce lazer epilasyon yapıldıysa, seans sayısı, kullanılan cihazın tipi, en son seansın tarihi gibi konular uygulama açısından önemli olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, depilatör) yapılmamış olmalıdır.
Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.
Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinotik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj (Kozmetik) malzemesi bulunmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası
Lazer uygulamasından 3-5 gün sonraya kadar aşırı güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz gölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler mutlaka kullanılmalıdır.
Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmanızı öneririz.
Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında sürebilen kızarıklık oluşması normaldir. Aslında oluşacak bu hafif kabarıklık ve kızarıklıklar, kıl köklerinin başarılı bir şekilde yok edildiğinin göstergesidir. Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.
Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 1 ila 2 hafta içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya cımbız ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar. Dökülen kıllar bir daha çıkmayacaktır.
Seans aralıkları, kişiye bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte, ortalama olarak yüz bölgesi için 4 – 6 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır. Başlangıçta seansların daha sık yapılması da gerekebilir. Bu konuda uzmanınız sizi bilgilendirecektir.
Ortalama Lazer Epilasyon seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonsal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli olarak devam ederseniz 2 ya da 3 seanstan sonra tüylenme sorunu yaşamazsınız.

Bayanlarda Lazer Epilasyon
Kadınsı güzelliğin, istenmeyen tüylerle birlikte olması mümkün değildir. Hepimizin istediği bebek cildi gibi pürüzsüz bir ten için olmazsa olmaz şart, tüylerin bir daha geri dönmemek üzere yok edilmesidir.

Genetik sebepler, geçirilen hastalıklar, kullanılan ilaçlar vb. birçok sebepten dolayı, yüz ve vücutta tüylenme problemi sık sık karşımıza çıkmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çok eskilerden beri değişik yöntemler kullanılmakla birlikte, günümüzde Lazer epilasyon en çok tercih edilen yöntemdir.

Özellikle hanımlar, gerek aile yaşamlarında gerekse sosyal yaşamlarında, yaz veya kış fark etmeksizin vücutlarındaki tüylerle yaşamak istememektedirler.

Özellikle yüz bölgesinde, favori, dudak üstü, çene gibi bölgelerde aşırı tüylenme hanımları oldukça rahatsız etmektedir. Vücutta ise koltuk altı, kollar, bacaklar, göğüs uçları, göbek ve bel bölgeleri yanında, özellikle bikini bölgesindeki aşırı tüylenme ve sıklıkla görülen batık kıllar estetik görünümü bozmanın yanında, sosyal sorunlar ve sağlık problemlerine de yol açabilmektedir. Lazer epilasyon, tüm bu saydığımız bölgelerdeki aşırı tüylenmenin giderilmesinde çok etkili bir yöntem olarak görülmektedir.

Size uygun bir lazer epilasyon uygulaması ile yüz ve vücuttaki istenmeyen tüylerden, kalıcı olarak kurtulmanıza, belirli bir süreye yayılan seanslar sayesinde, hem çok vaktinizi almamakta, hem de karşılaştırıldığında diğer yöntemlere göre daha ucuza mal olmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon
Erkek estetiğinde en çok ilgi gören hususların başında ise istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemleri gelmektedir. Sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikâyetçi olan erkekler, lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler ve batıkların tedavisine büyük ilgi gösteriyorlar.

Ayrıca yoğun kıllanmanın olduğu bölgelere yaptıracakları sadece bir iki seans lazer epilasyon ile kıl yoğunluğunda azalma sağlanmasının mümkün olması erkeklere çok cazip geliyor
Lazer epilasyon uygulanarak ortalama 4-6 seanslık bir sürede kıl kökleri tamamıyla tahrip edilerek kılsız bir görünüm elde edilebileceği gibi, uygulama isteğe göre sadece 2-3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak, uygulama yapılan bölgedeki kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkün.

Lazer epilasyona uygulamasında aslında erkek ve bayan hastalar arasında hiçbir farklılık yoktur. Hatta genellikle erkek hastaların, kıl köklerinin kadınlara oran ile daha kalın olması nedeniyle, lazer epilasyon konusunda daha avantajlı oldukları söylenebilir. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl kökünde daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna nedenle erkek hastaların tedaviye daha hızlı ve olumlu cevap verdiği görülmektedir.

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI
Nd-YAG Lazerler
Diod Lazerler
Alexandrite Lazerler
IPL (Intense Pulsed Light) Epilasyon
Radyofrekans, Elos, Mavi Işık …vb

Nd-YAG Lazerler
1064nm dalga boylarında ışın üretirler. Lazer epilasyon da kullanılan dalga boyları arasında melanin tarafından en az tutulan ışın olduğundan cilt yanığı gibi komplikasyon lar görülmez. Yüksek etkinlik sağlamak için yüksek dozlarda çalışılması gerekir. Koyu tenli kişilerde yanık riski diğer cihazlara göre daha düşüktür.

Lazer ışınlarının daha derine ulaşması sebebiyle uygulama ağrılı olabilir. Teknolojisi yeni olan Nd-YAG lazer cihazlarında etkili soğutma sistemleri ile duyulan ağrı minimuma indirilmiştir. Nd Yag lazerler damar tedavisinde de yaygın olarak kullanılır.

Koyu renk, his panik ve Akdeniz cilt yapısına sahip bireylerde lazer epilasyon amacıyla kullanılması uygundur. Açık renk ciltlerde, koyu renk kıllarda kullanılabilmesinin yanında, cilt yapısı koyu, kıl rengi açık, bireyler için uygun bir seçenektir.

Diod Lazerler
810nm dalga boyunda lazer ışını üretirler. Uygulama esnasında soğutma amacıyla genellikle vücuda jel sürülür ve lazer probu cilde temas ettirilerek çalışılır. Bu sebeple temizliğe çok dikkat edilmelidir. Diode cihazının, kullanılabilecek en iyi kalıcı lazer epilasyon çözümü olduğu saptanmıştır. Cihazın soğutucu sistemi, sektördeki tüm diğer cihazlara göre daha başarılıdır. Bu lazerler diğerlerinden farklı teknik özelliklere sahiptir.Tamamen ağrısız acısız ve 4 mevsim bronz tene dahi uygulanabilen bir sistemdir. Teknik farklardan biri diode lazerin ciltte alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Diode lazer kıl kökleri derinde olan sırt gibi bölgelerde de etkili epilasyon sağlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde diode lazerler yüz bölgesinde, erkeklerde sırt, omuz epilasyonunda avantaj sağlamaktadır. Diode ütüleme epilasyon sistemi ince tüylerde de başarılı olmaktadır. Genital dahil her bölgede başarı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yöntem ile vücutta lazer uygulanabilen her bölgede epilasyon yapılabilir.

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır, lazer epilasyon uygulamasında lazer cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki eder, diğer cilt altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatürün de bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiç bir vaka bildirimi olmamıştır

Alexandrite Lazerler
755 nm dalga boyunda lazer ışını üretirler. Özellikle açık renk cilt yapısı ve koyu renk kıllara sahip kişilerde etkilidirler. Alexandrite lazerler kıl ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin maddesini hedefler. Soğuk hava üfleyerek veya gazla lazer epilasyon yapılan bölgeyi soğutur ve kılın kendisini iletken olarak kullanarak enerjisini kıl köküne iletir. Bu nedenle kıl kökünün derinlerde yerleştiği kişi ve vücut bölgelerinde, kıl kökünde yeterli müdahale meydana gelmeyebilmektedir. Cilt yapısı koyu ve bronz kişilerde yanık oluşma riski vardır.

Melanin pigmentinin aynı zamanda cilt rengini de veriyor olmasından dolayı, cilt rengi koyulaştıkça lazer epilasyon işlemi esnasında yanık oluşmaması için daha düşük enerjiyle çalışılması gerekir. Bu durumda açık tenlilere göre seans sayısı ve lazer epilasyon tedavisi sonucunda elde edilecek kalıcı epilasyon başarı oranı daha düşük olabilmektedir.

IPL ( Intense Pulse Light )
IPL (Intense Pulsed Light) yoğun ışık atımlı cihazlardır. Çoğunlukla lazer epilasyon cihazı olarak lanse edilen bu cihazların çalışma prensibi farklıdır. IPL cihazları gerçek lazer değildir. Değişik dalga boylarındaki yoğunlaştırılmış ışınları aynı anda epilasyon yapılan bölgeye yöneltirler. Özellikle açık renk tenlerde ve zayıf tüylerde etki gösterirler.
Radyofrekans, Elos, Maviışık …vb

Epilasyon amacıyla üretilen diğer tüm cihazlar, daha önce saydığımız 4 temel sistemin türevleridir. Ticari olarak zaman zaman popüler olsalar da, epilasyon konusunda başarıları şüpheyle karşılanmaktadır. Elos teknolojisi, gücü azaltılmış Diod lazer ya da IPL sisteminin Radyo frekans ile kombine edilmesi ile oluşturulmuştur.

Kalıcı lazer epilasyonda kullanım alanı kısıtlıdır. Mavi Işık olarak adlandırılan sistem ise temel de bir IPL cihazıdır. Cihaza vakum fonksiyonu ilave edilmiştir. Kalıcı epilasyon konusundaki başarısı ancak diğer IPL sitemleri ile karşılaştırılabilir.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Lazer Epilasyon için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: