Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Kaş Ekleme

 

Kaş dökülmesinin nedenleri nelerdir ?
– Kaş dökülmesinin ana nedenlerinden bazılarını sonradan meydana gelen hastalıklar, travlar, yanıklar ve bazı çevresel kazalar oluşturmaktadır.
– Sistemik olarak geçirilen bir takım rahatsızlıklar kaş dökülmelerine neden olabilmektedir. Bunun en büyük örneği hipotiroidi dir.
– Genetik birtakım problemler bunlar doğuştan meydana gelen ince kaş yada hiç kaş olmamasıdır.
– Bazı kişilerde kaş çekme rahatsızlığı vardır. Bu gelişim bozukluğu ( Trikotillomania ) adlandırılır. Bu gelişim bozukluğu sonucunda bireyin kendisi tarafından çekilen kaşlar zamanla ciddi    anlamda kaş kayıplarına sebebiyet verir.
– Bir takım cerrahi tedaviler kaşların, kirpiklerin ve saçların dökülmelerine neden olabilir. Bunların en büyük örneği kemoterapi, radyoterapi gören hastalardır.
Yukarıda saymış olduğumuz sebeplerin yanı sıra kaşların sık sık ve düzensiz olarak alınması da kaş kayıplarına neden olabilmektedir. Halk arasında kaş küsmesi olarak nitelendirilen bu durum alınan kaşların bilinçsiz bir şekilde işlem görmesi sonucunda kaş kökleri zarar görür ve bu durum kaş kayıplarına ve kaşlarda seyrelmelere neden olur.

Kaş ekimi uygulaması kimlere yapılabilir ?
Doğuştan yada sonraki nedenlerden dolayı hiç kaşı olmayan hastalara, kaşları seyrelmiş olanlara yada kaş şeklinden memnun olmayan hastalarda kaş ekimi işlemi yapılabilmektedir.

Kaş ekimi dışında başka kaş çıkartma yöntemleri varmıdır ?
Yapay olarak kalıcı dövme yada boyama uygulamaları ile kaş yapılabilir. Fakat bu süreçler oldukça sıkıcıdır. Bunun dışında uygulanacak olan medikal yöntemlerle yada ilaç tedavileri kaç çıkartmak asla mümkün değildir. Bunun tek yöntemi kaş ekimi tedavisir.

Kaş ekimi nedir ? nasıl yapılır ?
Kaş ekimi saçlı bölgeden bu bölüm ( genellikle ense bölgesinden yada iki kulak arası bölümünden ) dökülmemeye kodlanmış saç kökleri alınarak kaş ekiminin yapılacağı bölgeye aktarılmasıdır. Kaş ekiminde en önemli husus ekimin yapılacağı yönün iyi bir şekilde belirlenmesidir. Sonuçların doğal olabilmesi için bu husus son derece önemlidir. Bu nedenle kaş ekiminin uzman plastik cerrahi hekimler tarafından gerçekleştirilmesi sonuçların mükemmel olması açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gerçekleştirilen kaş ekimi uygulamaları kalıcıdır ve ekilen kıllar ömür boyu ekildikleri alanda canlılıklarını sürdürür.
Kaş ekimi uygulamaları FUE yöntemi ile gerçekleştirilir
Kaş ekimi uygulamalarını teknolojinin bizlere sunmuş olduğu yeni ve son teknik olan FUE yöntemi ile gerçekleştiriyoruz. Bu yöntem ile saçlı bölgeden alınan saç kökleri dışarıda işlendikten sonra tek tek belirlenen alana transfer edilir.

FUE kaş ekimi öncesinde neler yaşanır ?
Operasyon öncesinde ekim yapılacak alan ve kaş şekli hasta ile birlikte belirlenir. Burada hastanın istek ve beklentileri son derece önemlidir. Hastaya kaş ekimi öncesinde ve sonrasında neler yaşanacağı detaylı bir şekilde anlatılır. Hasta bu bölümde doktorundan beklentilerini ve nasıl bir kaş şekline sahip olmak istediğini detaylı bir şekilde anlatır. Kaş ekimi öncesinde doktor-hasta ilişki alınacak mükemmel sonuç için oldukça önemlidir.

FUE kaş ekimi nasıl uygulanır ?
Kaş ekimi işlemi lokal anestezi altında hastane şartlarında uygulanır. İşlem öncesinde saç köklerinin alınacağı ve kaş ekiminin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır. İşlem sırasında kişi uyanıktır. İşlem ise 1-2 saat kadar sürmektedir. Hasta işlem sonrasında gündelik yaşantısına devam edebilir. İşlem sırasında kesi olmadığı için enfeksiyon riski yoktur ve işlem sonrasında iz kalmaz.

Kaş ekiminde ekilen kıl kökleri nereden alınır ?
Kaş ekimide tıpkı saç ekimi uygulaması gibi yapılır. Kaş ekiminde ekilecek olan kıl kökleri saçın ense bölgesinden dökülmemeye kodlu olan saç köklerinden alınır. Ekilen bölgede bu kökler kan damarları sayesinde beslenir ve canlılıklarını devam ettirirler.

Kaş ekimi işleminde nelere dikkat edilmesi gerekir ?
Kaş ekiminin saç ekimine göre farklılıkları vardır. Bu farklılıklar doğal sonuçların alınabilmesinde oldukça önemlidir. Bu nedenle kaş ekimi işlemlerin deneyimli ve profesyonel ellerde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Kaş kılları saç kıllarına göre deriye daha fazla yatık konumdadır. İçten dışarıya doğru ince burun bölgesine yakın dik ve sonra doğru açı yatay olacak şekilde görülür. Tek tellerden oluşan kaş kılları doğal sonuçların alınabilmesi için oldukça dikkat ve deneyim isteyen bir uygulamadır.

Kaş ekiminde kaç adat kök ekimi yapılabilir ?
Ortalama olarak 500-700 kök ekilebilirken bu sayı ekim yapılacak bölgeye göre azalabilirde artabilirde… Ekim işlemi sonrasın bölgenin sıklaştırılması için ikinci bir uygulamaya da gereksinim duyulabilmektedir.

Kaş ekimi uygulamalarında kaş şekli nasıl belirlenir ?
Ekim öncesinde plastik cerrahi kişinin ideal kaş şeklini belirler. Fakat burada hataların istekleri ve beklentileri de devreye girmektedir. Ekim öncesinde hasta-doktor ilişkisi istenilen kaş şeklinin belirlenmesinde çok önemlidir.

Kaş ekimi işlemleri kaş kalınlaştırma uygulamalarında da yapılabilir mi ?
Kaş ekimi uygulamaları seyrak kaşlara sahip olan yada kaşları dökülmüş olan kişilerde de uygulanabilmektedir. Kaşlarını ince bulan yada kaş şeklini beğenmeyen kişilerde de kaş ekimi işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Kaş ekimi uygulamasının dezavantajı nedir ?
Ekim yapılacak kıl kökleri saçlı bölgeden alınmaktadır. Bu nedenle ekimi gerçekleştirilen kıllar ekilen bölgede zamanla uzaman gösterirler. Bu nedenle kişiler zaman zaman uzayan bu kılların bakımını yaptırmak kestirmek zorunda kalacaklardır. Belli bir süreden sonra büyüme hızında azalma olacaktır.

Kaş ekimi sonrasında neler yaşanır ? Sonuçlar kalıcı mıdır ?
Kaş ekimi sonuçları kalıcıdır. Ekim sonrasında banyo kısıtlaması yoktur. İşlem sonrasında bir kaç gün kızarıklık ve kabuklaşma görülür. Kaş ekimi sonrasında ekim yapılan bölge 1 haftalık bir süreç sonrasında iyileşme gösterir. Sonuçların net olarak görülmesi ise 6-8 ay kadar bir süreç alır.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Kaş Ekleme için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: