Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Epilasyon

EPİLASYON UYGULAMA ŞEKLİ
Maltepe Merkezimizde tüm uygulamalar uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. Uygun ödeme ve taksit koşulları sunulmaktadır.
Müşterilerimizin önce, uzman tarafından muayene işlemlerini yetkili  hastahanelerde yaptırdıktan sonra hormon bozukluğu veya bakımı gerektirecek bir durumun olmaması halinde, cilt ve kıl tipinin nasıl olduğu Güzellik Uzmanları tarafından tespit edilmekte, bu sonuçlara göre uygun Epilasyon başlığı, enerji ve soğutucu sistem ayarlamaları yapılmakta, uygulamaya bütün bu işlemlerden sonra başlanmaktadır.
Merkezimizde kullandığımız cihaz son teknoloji, soğutucu sistemli model Cihazlardır. FDA onayı bulunan cihazlarımızda pulse genişliği diğer Epilasyon teknolojilerinde bulunmayan, ayarlanabilir geniş bir yelpazeye sahip olduğundan tüm cilt tiplerinde uygulanabilmekte ve başka bir Epilasyon arayışı içine girilmesine ihtiyaç bırakmamaktadır.

EPİLASYON  İŞLEM SÜRESİ
Ortalama ile 8-10 seans yeterli olmaktadır. Kılların yoğun olduğu yanak, genital gibi bölgelerde bakım 8-14 seansta bitebilmektedir.

EPİLASYON  CİHAZIMIZIN ÜSTÜN YÖNLERİ
Cihazımız hava soğutmalı, 1-6 kademe ile sıcaklığı kontrol edilebilen, maksimum -4 oC da sürekli soğuk hava verebilen bir soğutucu sistemle koordine çalışan bir Epilasyon cihazı olup estetik cerrahlar ve uzman tarafından tercih edilen bir Epilasyon  teknolojisine sahiptir.
Cihazımızda soğutucu sistem olduğundan soğutmayı sağlamak için ayrıca kişiyi rahatsız edecek işlemler uygulanmaz.

Kişilerin sonuçtan mutlu olabilmeleri için dikkat etmeleri gereken noktalar:

• Uygulamayı yapanın bizzat uzman ve eğitim belgelerine sahip olması
• Epilasyon cihazının yeni teknolojiye uygun olması

Kimlere Epilasyon uygulanmaz?

• Işığa duyarlılığı arttıran cilt hastalıklarında, kollagen doku hastalıklarında uygulanmaz.
• Aktif uçuk, siğil olan bölgelere uygulanmaz. (Bu bölgelerde Epilasyon uygulaması yayılma yapabilir.)
• Roaccutane kullananlar en az 1 ay önce bu ilacı kesmiş olmalılar.
• Ağda, cımbız ile kıl kökü alınmışsa kıllar 1-2 mm. uzayıncaya kadar beklenir.
• Tetrasiklin gibi ışığa duyarlılığı arttıran ilaç kullanalarda dikkatli olunmalı. Leke riski vardır.
• Hormon bakımı görenlerde seans sayıları artmaktadır.
Epilasyon sonrası dikkat edilecek noktalar:

• Mutlaka güneş koruyucu kullanılmalı.
• Bakım gören bölgeye kese, peeling, vs. gibi tahriş edici işlemler uygulanmamalı.
• Nemlendirici sürülebilir.
• Seans aralıklarında kıl köklerine dokunulmamalı, çok rahatsız olunduğunda makasla kısaltılabilir.
• Seanslara düzenli gelinmeli.
Epilasyonda görülebilecek nadir yan etkiler:
• Kızarıklık olabilir. 1-2 saatte normale döner. Nadiren 1-2 gün sürebilir. Soğuk kompres, ilaç bakımı verilebilir
• Ödem, bölgede, nadiren olabilir. 48 saati geçmez.
• Nadiren sivilcelenme olabilir. Geçicidir.
• Çok nadiren lekelenmeler görülebilir. 1-2 ayda, en fazla 6 ayda düzelir.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Epilasyon için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Cihazımız ve uzman ekibimiz, müşterilerimize son derece başarılı uygulamalar ve sonuçlar elde etmekteyiz.

Depilasyon ve Epilasyon (Kalıcı Epilasyon)
Depilasyon, Ağda, sarartma, iplik, friksiyon, epilatör, cımbız, tıraş ve benzeri yöntemler ile uygulanan işlemleridir. istenmeyen tüylerden kısa bir süre için kurtulmanızı sağlar. Bu süreler kişi kıl yapısına göre değişiklik gösterir. Bu kısa süre sonunda, tüyler genelde daha kuvvetlenmiş olarak geri dönerler.

Kalıcı epilasyon, sadece tüyler değil, bu tüyleri doğuran kök yapılarının da yok edilmesini istenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmanızı sağlar.
Epilasyon (Kalıcı epilasyon), yöntemleri günümüze kadar gelişerek gelmiş ve artık tüm dünyada standartları oluşmuştur.

Belirli bir bölgedeki istenmeyen tüylerin yaklaşık % 80, %95 oranında azalması, uygulanan epilasyon yönteminin başarılı olması anlamına gelmektedir. Vücut bölgeleri ve uygulanan yönteme göre değişiklik gösteren aralıklarla, tekrarlanarak uygulanan seansların bitiminden sonra, 1 ile 2 yıllık bir süre içinde tüylerin tekrar çıkmaması yapılan işlemin “başarılı kalıcı epilasyon” sağladığının göstergesidir.

Zaman ve ekonomik olarak Kalıcı epilasyon çok avantaj ve ruhsal etki sağlamaktadır.

Epilasyon Yöntemleri
Epilasyon ( Laser Epilation ) : Vücutta istenmeyen tüylerin hızlı, güvenli, etkili, acısız ve cilde zarar vermeden yok edilmesinde kullanılan bir epilasyon yöntemidir. Epilasyon uygulamasının diğer epilasyon yöntemlerine göre en önemli avantajı; istenmeyen tüylerin üzerinde %80-95 oranında kalıcı bir etki yaratmasıdır.

İğneli Epilasyon (Elektroliz) : Epilasyon yapılacak bölge önce alkolle temizlenir, sonra ince bir iğneyle kıl köküne girilerek elektrik verilir. Bu şekilde kıl kökü tahrip edilmiş olur. Jilet ya da tüy dökücülerle alınarak kalınlaşmış tüylere daha fazla elektrik verilmesi gerektiğinden, bu durumda daha fazla acı hissedilir.

Radyo Frekans Sistemleri: Bu yöntem ses dalgalarının kıl kökünde ısıya dönüşerek kıl kökünü yakmasına dayanır.Flaş epilasyon ile desteklenmez ise epilasyon etkisi nispeten çok zayıf kalmaktadır.

Foto Epilasyon: Foto epilasyon gibi ışığın yoğun biçimde deriye verilerek kıl köklerinin yakılmasıdır. Ancak ışığın dalga boyu Epilasyonlarınkinden daha düşüktür. Epilasyon yapılacak bölgenin acısını hafifletmek ve oluşabilecek kızarıklıkları engellemek için epilasyon yapılacak bölge soğutulur.

Blend Yöntemi: İğneyle kıl köküne girilerek yüksek frekansta elektrik enerjisi uygulanarak epilasyon yapılır. Verilen yüksek frekans nedeniyle kıl kökünde bir çeşit ödem sıvısı oluşarak kılı öldürür. Bu sıvının oluşması beklendiğinden seanslar klasik iğneli yönteme göre daha uzun sürer. Epilasyondan sonraki ilk 24 saat içinde cilde su ve fondöten, ilk 48 saat içinde de sabun değdirilmemesi gerekmektedir. Hamilelere, vücudunda platin taşıyanlara, yüksek tansiyon hastalarına ve regl dönemindekilere uygulanmaz.

Epilasyon Öncesi
Epilasyon uygulanacak bölgeler, işlemden önceki son birkaç gün içinde aşırı güneş ışığına maruz kalmamış olmalıdır. Bunun sebebi, aşırı güneş ışığının yanıklara sebep olarak cildi daha hassas bir hale getirmesidir.
Özellikle hanımlar, hormonsal, jinekolojik vb. rahatsızlıklar ve kullandıkları ilaçlar konusunda epilasyon seansı öncesinde uygulamayı yapacak olan kişiyi bilgilendirmelidirler.
Daha önce epilasyon yapıldıysa, seans sayısı, kullanılan cihazın tipi, en son seansın tarihi gibi konular uygulama açısından önemli olmaktadır.

Epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, depilatör) yapılmamış olmalıdır.
Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.
Epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinotik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
Epilasyon uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj (Kozmetik) malzemesi bulunmamalıdır.

Epilasyon Sonrası
Epilasyon uygulamasından 3-5 gün sonraya kadar aşırı güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz gölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler mutlaka kullanılmalıdır.
Epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmanızı öneririz.
Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında sürebilen kızarıklık oluşması normaldir. Aslında oluşacak bu hafif kabarıklık ve kızarıklıklar, kıl köklerinin başarılı bir şekilde yok edildiğinin göstergesidir. Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da bakıma gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.
Epilasyon uygulanan kılların kökleri 1 ila 2 hafta içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya cımbız ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar. Dökülen kıllar bir daha çıkmayacaktır.
Seans aralıkları, kişiye bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte, ortalama olarak yüz bölgesi için 4 – 6 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır. Başlangıçta seansların daha sık yapılması da gerekebilir. Bu konuda uzmanınız sizi bilgilendirecektir.
Ortalama  Epilasyon seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonsal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli olarak devam ederseniz 2 ya da 3 seanstan sonra tüylenme sorunu yaşamazsınız.

Bayanlarda Epilasyon
Kadınsı güzelliğin, istenmeyen tüylerle birlikte olması mümkün değildir. Hepimizin istediği bebek cildi gibi pürüzsüz bir ten için olmazsa olmaz şart, tüylerin bir daha geri dönmemek üzere yok edilmesidir.

Genetik sebepler, geçirilen hastalıklar, kullanılan ilaçlar vb. birçok sebepten dolayı, yüz ve vücutta tüylenme problemi sık sık karşımıza çıkmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çok eskilerden beri değişik yöntemler kullanılmakla birlikte, günümüzde Epilasyon en çok tercih edilen yöntemdir.

Özellikle hanımlar, gerek aile yaşamlarında gerekse sosyal yaşamlarında, yaz veya kış fark etmeksizin vücutlarındaki tüylerle yaşamak istememektedirler.

Özellikle yüz bölgesinde, favori, dudak üstü, çene gibi bölgelerde aşırı tüylenme hanımları oldukça rahatsız etmektedir. Vücutta ise koltuk altı, kollar, bacaklar, göğüs uçları, göbek ve bel bölgeleri yanında, özellikle bikini bölgesindeki aşırı tüylenme ve sıklıkla görülen batık kıllar estetik görünümü bozmanın yanında, sosyal sorunlar ve sağlık problemlerine de yol açabilmektedir. Epilasyon, tüm bu saydığımız bölgelerdeki aşırı tüylenmenin giderilmesinde çok etkili bir yöntem olarak görülmektedir.

Size uygun bir epilasyon uygulaması ile yüz ve vücuttaki istenmeyen tüylerden, kalıcı olarak kurtulmanıza, belirli bir süreye yayılan seanslar sayesinde, hem çok vaktinizi almamakta, hem de karşılaştırıldığında diğer yöntemlere göre daha ucuza mal olmaktadır.

Erkeklerde Epilasyon
Erkek estetiğinde en çok ilgi gören hususların başında ise istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemleri gelmektedir. Sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikâyetçi olan erkekler, Epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler ve batıkların bakımına büyük ilgi gösteriyorlar.

Ayrıca yoğun kıllanmanın olduğu bölgelere yaptıracakları sadece bir iki seans epilasyon ile kıl yoğunluğunda azalma sağlanmasının mümkün olması erkeklere çok cazip geliyor
Epilasyon uygulanarak ortalama 4-6 seanslık bir sürede kıl kökleri tamamıyla tahrip edilerek kılsız bir görünüm elde edilebileceği gibi, uygulama isteğe göre sadece 2-3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak, uygulama yapılan bölgedeki kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkün.

Epilasyona uygulamasında aslında erkek ve bayan hastalar arasında hiçbir farklılık yoktur. Hatta genellikle erkek hastaların, kıl köklerinin kadınlara oran ile daha kalın olması nedeniyle, epilasyon konusunda daha avantajlı oldukları söylenebilir. Kalın kıl kökleri, Epilasyon ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl kökünde daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna nedenle erkek hastaların bakıma daha hızlı ve olumlu cevap verdiği görülmektedir.

EPİLASYON CİHAZLARI
Nd-YAG Epilasyonlar
Diod Epilasyonlar
Alexandrite Epilasyonlar
IPL (Intense Pulsed Light) Epilasyon
Radyofrekans, Elos, Mavi Işık …vb

Nd-YAG Epilasyonlar
1064nm dalga boylarında ışın üretirler. Epilasyon da kullanılan dalga boyları arasında melanin tarafından en az tutulan ışın olduğundan cilt yanığı gibi komplikasyon lar görülmez. Yüksek etkinlik sağlamak için yüksek dozlarda çalışılması gerekir. Koyu tenli kişilerde yanık riski diğer cihazlara göre daha düşüktür.

Epilasyon ışınlarının daha derine ulaşması sebebiyle uygulama ağrılı olabilir. Teknolojisi yeni olan Nd-YAG Epilasyon cihazlarında etkili soğutma sistemleri ile duyulan ağrı minimuma indirilmiştir. Nd Yag EpilasyonLAR damar bakımında da yaygın olarak kullanılır.

Koyu renk, his panik ve Akdeniz cilt yapısına sahip bireylerde epilasyon amacıyla kullanılması uygundur. Açık renk ciltlerde, koyu renk kıllarda kullanılabilmesinin yanında, cilt yapısı koyu, kıl rengi açık, bireyler için uygun bir seçenektir.

Diod Epilasyonlar
810nm dalga boyunda Epilasyon ışını üretirler. Uygulama esnasında soğutma amacıyla genellikle vücuda jel sürülür ve Epilasyon probu cilde temas ettirilerek çalışılır. Bu sebeple temizliğe çok dikkat edilmelidir. Diode cihazının, kullanılabilecek en iyi kalıcı epilasyon çözümü olduğu saptanmıştır. Cihazın soğutucu sistemi, sektördeki tüm diğer cihazlara göre daha başarılıdır. Bu Epilasyonlar diğerlerinden farklı teknik özelliklere sahiptir.Tamamen ağrısız acısız ve 4 mevsim bronz tene dahi uygulanabilen bir sistemdir. Teknik farklardan biri diode Epilasyonların ciltte alexandrite Epilasyonlardan daha derine inebilmesidir. Diode Epilasyon kıl kökleri derinde olan sırt gibi bölgelerde de etkili epilasyon sağlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde diode Epilasyonlar yüz bölgesinde, erkeklerde sırt, omuz epilasyonunda avantaj sağlamaktadır. Diode ütüleme epilasyon sistemi ince tüylerde de başarılı olmaktadır. Genital dahil her bölgede başarı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yöntem ile vücutta Epilasyon uygulanabilen her bölgede epilasyon yapılabilir.

Epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır, epilasyon uygulamasında Epilasyon cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki eder, diğer cilt altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatürün de bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiç bir vaka bildirimi olmamıştır

Alexandrite EpilasyonLAR
755 nm dalga boyunda Epilasyon ışını üretirler. Özellikle açık renk cilt yapısı ve koyu renk kıllara sahip kişilerde etkilidirler. Alexandrite Epilasyonlar kıl ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin maddesini hedefler. Soğuk hava üfleyerek veya gazla epilasyon yapılan bölgeyi soğutur ve kılın kendisini iletken olarak kullanarak enerjisini kıl köküne iletir. Bu nedenle kıl kökünün derinlerde yerleştiği kişi ve vücut bölgelerinde, kıl kökünde yeterli müdahale meydana gelmeyebilmektedir. Cilt yapısı koyu ve bronz kişilerde yanık oluşma riski vardır.

Melanin pigmentinin aynı zamanda cilt rengini de veriyor olmasından dolayı, cilt rengi koyulaştıkça epilasyon işlemi esnasında yanık oluşmaması için daha düşük enerjiyle çalışılması gerekir. Bu durumda açık tenlilere göre seans sayısı ve epilasyon bakımı sonucunda elde edilecek kalıcı epilasyon başarı oranı daha düşük olabilmektedir.

IPL ( Intense Pulse Light )
IPL (Intense Pulsed Light) yoğun ışık atımlı cihazlardır. Çoğunlukla epilasyon cihazı olarak lanse edilen bu cihazların çalışma prensibi farklıdır. IPL cihazları gerçek Epilasyon değildir. Değişik dalga boylarındaki yoğunlaştırılmış ışınları aynı anda epilasyon yapılan bölgeye yöneltirler. Özellikle açık renk tenlerde ve zayıf tüylerde etki gösterirler.
Radyofrekans, Elos, Maviışık …vb

Epilasyon amacıyla üretilen diğer tüm cihazlar, daha önce saydığımız 4 temel sistemin türevleridir. Ticari olarak zaman zaman popüler olsalar da, epilasyon konusunda başarıları şüpheyle karşılanmaktadır. Elos teknolojisi, gücü azaltılmış Diod Epilasyon ya da IPL sisteminin Radyo frekans ile kombine edilmesi ile oluşturulmuştur.

Kalıcı epilasyonda kullanım alanı kısıtlıdır. Mavi Işık olarak adlandırılan sistem ise temel de bir IPL cihazıdır. Cihaza vakum fonksiyonu ilave edilmiştir. Kalıcı epilasyon konusundaki başarısı ancak diğer IPL sitemleri ile karşılaştırılabilir.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Epilasyon için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: