Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Dermoroller

 

Cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.

Dermaroller üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan silindir şeklinde bir cihazdır. Dünyada neştersiz güzellik sağlayan yöntemler arasında ilk sırada yer alan dermaroller, cilt yüzeyinde gezdirilerek uygulanır. Cilt yüzeyine temas eden iğneler, alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermise (derinin alt tabakasına) mikro kanallar açar. Bu mikro kanalları yara gibi algılayan vücut kendi kendini yenilemeye başlar. Derimize hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırılmış olur.
Ayrıca bu açılan kanallar yardımıyla kullanılan kozmetiklerin ve serumların büyük oranda emilimi sağlanır. Eski yöntemlerde, sürülen kozmetikler cilde %3 oranında nüfuz ederken dermaroller ile birlikte kullanıldıklarında bu oran %400’e kadar çıkmaktadır.

Uzmanların kullandığı dermaroller’ ler daha derine inen (2 mm) iğnelerden oluşur. (0,5 mm) Kırışıkların azalması için daha derin (1mm) uçlar kullanmalısınız.
Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetikleri serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlayan bir sistem diyebiliriz. Sağlıklı hücreler, lif üretimi, Hyalüronik asit üretimi artıyor, cilt aydınlanıp, geriliyor.

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır..
Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.

Çukurların gitmesi için dermaroller uygulamasını seçtiyseniz şunu unutmayın ki “derin çalışılması” gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.

Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır!

Dermaroller kür olarak uygulanır. Sık kullanılması deride tahriş yaratır ve hırpalar. Hijyen çok önemlidir. Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlayabilirsiniz.

On beş gün ara vererek 5 nci seansı yapabilir, on beş gün ara vererek altıncı seansı yapabilirsiniz. Sonrasında da ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla yapılacağına doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verecektir. Haftada bir kez uygulanarak altı seans yapılmasına, sonrasında da on beş günde bir uygulanmasına uzmanlar karar verebilir.

Hafif kızaracaktır elbet. Dermaroller yaptıktan sonra mutlaka ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve yenilenmeye hızla başlamasıdır. O halde, derinizde “sorun” ne ise ona göre ürün sürülmesi gerekiyor.

Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içerikli ürünler kullanın.
Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
Selülitli bölge ise dermaroller uyguladığınız alan, kafein içerikli ürünler kullanın.
Dermaroller sonrası lütfen güneşe çıkmayın. Gündüz ise, direkt güneşe çıkmasanız bile yine de güneş koruyucu bir ürün kullanın.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Dermoroller için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: