Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Dermapen

Dermapen ile dikey olarak cilde birden fazla iğne ile micro kanallar açılır.90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan müşteri için çok daha güvenlidir. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilimini arttırarak tedavi etkinliğini arttırır. Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde ablatif olmayan, örneğin Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz.Dermapen uygulamalarının diğer bir yararı da diğer cihaz uygulamalarıyla mukayese edilemeyecek maliyet avantajıdır.

Tam da bu noktada etkinliği defalarca ispatlanmış akupunktur tedavilerinde kullanılan iğneler insanlar için umut olmuştur. Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen Dermapen tedavi sistemi Amerika’da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçildi. Bu tarz cilt problemlerinde ‘Mezoterapi’ denilen, cilt yüzeyine ilaç enjekte etme sistemi uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılmakta. Dermapen sistemi tüm cilt tedavisi ilaçları, vitaminleri ve prp ile kombine olarak kullanılabilmekte. Kullanılan ilaç, vitamin ve kendi kanımızdan elde edilerek uygulanan prp işlemin de de tamamının cilt tarafından emilmesini sağlayan Dermapen sistemi bu özelliği sayesinde kullanılan bütün solüsyonların etkinliğini maksimuma çıkarıyor ve bu özellikleriyle son derece cazip.

Akupunktur iğneleri kullanılarak geliştirilen Dermapen tedavi sistemi artık Türkiye’de de kullanılmakta. Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekelenmeleri, göz çevresi problemleri de dâhil olmak üzere birçok cilt probleminde kullanabileceğimiz bir sistem.

Herhangi bir yan etki riski olmayan bu uygulama çok kısa süre içinde sonuçlarını göstermekte. Dermapen’de bulunan kılcal küçük iğneler yukarı aşağı hareket ederek cildin 1 cm karelik alanında 1000 mikro delik açar. Bununla birlikte cilt problemine göre kullanılan ürünler hızla dermapen ile birlikte açılan kanallardan emilmesi sağlanır.

Açılan mikro kanalların derinliği de ayarlanabilir olduğu için yan etki riski yoktur. Kişinin sosyal hayatını etkilemez. Ciltte kolajen üretiminde artış, bununla birlikte ciltte parlaklık ve sıkılaşma ilk olumlu etkileridir diyebiliriz. Genellikle kanamasız olan bu tedavi sistemi, Türkiye’de de sıkça tercih edilecek gibi görünüyor. Tabi sistem, farklı cilt problemlerinde farklı tedavi protokolleri gerektirebilir. Cilt problemlerine göre 2 ile 6 Dermapen seansı ile istenilen sonuçlar gözlenebilmekte. 6 ayda bir tekrarlanan Dermapen seansları, kırışıklık tedavisinde daha kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir. Gençleşmek için başvurabileceğiniz yöntemlere bir yenisi daha katıldı. Değmesinler gençliğimize, güzelliğimize.

Mikro iğneleme Sistemi ve Dermapen nedir?

Skar tedavisi için mevcut skar da kontrollü hasar oluşturarak remodelling fazını yendıen düzenlemek mevcut kollajen dizilimini çapraz bağlarını kırmak çok eskilere dayanan bir yöntem olsada bu işlem için mikro iğneleme ve dermaroller sisteminin kullanımı 2000 li yıllarda kullanılmaya başlamıştır.

Camirand et al ; 1997 yılında mevcut hipokromik skarlara tattoo uygulaması yaparken uygulamadan 2 yıl sonra mevcut skar dokusunun regrese olduğunu farketmesi üzerine hastalarına tatoo makinasının iğnesine boya koymadan kollajen demetlerini parçalamayı ve remodelling sağlamayı hedefleyerek çalışma yapmış ve skar dokusunun gerilediğini görmüştür.

Camirand ın çalışmasının ardından Des Fernandes kendi tasarladığı mikroiğneleme cihazı ile çalışmalar da bulunmuştur. Bu çalışmaların takibinde 2004 yılında Amerika da özel bir labaratuvarda ilk dermaroller sistemi icat edilmiş ve MTS Roller ismi verilmiştir. MTS roller epidermiste yüzlerce mikrokanallar açarak tedavinin tattoo cihazına göre çok daha başarılı olmasını sağlamıştır. Dermaroller sistemleri tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başladıktan sonra dermarollerların ucundaki iğnelerin vücudun her bölgesinde farklı derinliklere inmesinin gerekliliği ve her seansta ayrı dermaroller kullanma zorunluluğu tedavilerin maliyetlerini arttırmaya başladı. Aynı zamanda dermaroller dakı silindirik yapı üzerindeki titanyum iğneler dönme haraketi esnasında cilde 45 dereclik açıyla temas etmesınden dolayı uygulama sırasında ciltte yüzeysel laserasyonlar meydana geliyordu .

Tüm bu handikaplar dan dolayı Dermapen icat edilmiştir. Dermapen * elektrikle çalışan ve her uygulama için disposable ucunda 11 adet titanyum iğne olan bir cihaz olup saniyede 1300 mikrokanal açabilmektedir. Aynı zamanda cilde temas sürekli 90 derece olduğu için laserasyona sebep olma ihtimali çok düşüktür. Bu sayede uygulama maliyetleri düşürülmüş ve mikro iğneleme sisteminin etkinliği arttırılmıştır.

Dermapenin Etki Alanları Nelerdir?

• Akne izlerinin olusturdugu tedavisi ettik.
• Genişlemiş gözeneklerin küçültülme İşlemi.
• Güneşte Hasar Görmüş ciltlerin tedavisi.
• Saç Kaybı kellik Tedavisinde ettik.
• Göz A.Ş. ÇEVRESİNDE yaşanılan problemlerin kullanımında (Morluklar torbalanmalar Gibi A.Ş.).
• Boyun bölgesi dekolte alanlarında hafif kırışıklık sarkmalarda ettik ettik.
• Stria (Çatlaklar OLUŞAN) Tedavisinde.
• İnce’nin çizgilenmelerin tedavisi ettik OLUŞAN derin kırışıklıkların hafifletilmesinde.
• Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde.
• Siğil Tedavisinde.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Dermapen için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: