Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Cilt Bakımı

Profesyonel ürünlerle isin uzmanı tarafından uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir. Sağlıklı görünen bir cilt moralimizi ve dolayısı ile çevremizle olan ilişkilerimizde özgüven sağlar. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır. Fakat bunun için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir.
Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile desteklenmesi gerekir.

Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaç cildin derin tabakalarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki sadece evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duyarız.
Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Sivilce genellikle çinko eksikliğinden dolayı çıkar. Kabak çekirdeği, badem, brokoli, yumurta ve peynirde bolca çinko bulunmaktadır. Ayrıca A, C ve E vitaminleri olan sebze ve meyveleri de bol miktarda tüketmek gerekir.

Kimler Cilt Bakımı Yaptırmalıdır?
20’ li yaşların sonuna kadar her regli döneminde cilt kendisini yeniler. Fakat sonrasında ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakım yaptırmak gereklidir. 25 yaşından sonra cilt bakımi yaptırmaya başlamak ileriye donuk kendini yenilemedeki yetersizliğine karşı cildi hazırlar. Cilt yaşı gerçek yasından farklı olabilir, örneğin 35 yaşındaki bir kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 olabilir.

Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktörler şunlardır;

  • Aşırı stres ve yorgunluk
  • Düzensiz uyku
  • Sigara ve alkol tüketimi
  • Hormonların ani değişmesi
  • Kirli Hava
  • Yağlı Yiyecekler
  • Vitamin eksikliği düzensiz yemek
  • Suyun az tüketilmesi gibi nedenlerle cilt kurur ve çizgileri artar, sarkmalar gözlenir.

Cilt Tipleri Nasıldır?
5 tip cilt vardır.

* Normal cilt; gözenekler kapalı, parlak ve pürüzsüz ve cilt problemi olmayan cilt tipidir.
* Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise genel olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunur. Kuru bölgelerde ise gözenekler kapalıdır.
* Kuru cilt; bu cilt tipi ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler küçük ve çoğunlukla kapalıdır. Cilt yapış ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
* Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlak bir görüntü vardır.
* Olgun cilt; ilerleyen yaş ile hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmesi de yavaşladığı için cilt normalden daha kalın gözlenir. Ayrıca yağ salgısı da yavaşladığından ciltte derin kırışıklıklar gözlenir.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Cilt Bakımı için  ==>>

Golden Angels Maltepe Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: