Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir

Bölgesel Zayıflama

 

Bazı kişiler şanslıdır ve kilo alsalar bile vücut yağ dağılımları homojendir, bazı kişilerse tartıya göre ideal yağ oranı ve ideal kiloda olsalar bile, alt bedenle üst bedenleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden örneğin, basen kalça veya karın bölgesinde,vücuda oranla fazla miktarda yağ birikimi söz konusudur. Bu durum bazen genetik olarak, bazen bayanlarda menopoz, erkeklerde andropoz döneminde bel çevresinde kalınlaşma, üst karın ve alt karın bölgelerinde fazla miktarda yağ oluşumu, bazen de kortizon, doğum kontrol hapları veya antidepresanlar gibi vücut yağ oranını artıran ilaçlar kullanmak ya da daha öncesinde yüksek tempolu spor yaparken daha sonra sedanter bir yaşam şekline geçmek gibi çeşitli durumlar sonucunda oluşabilir. Bu tip bölgesel yağlanma tedavilerinde; kavitasyon, mezoterapi, radyofrekans, karboksiterapi ve lazer gibi yöntemler kullanılır.

Kavitasyon : Kavitasyon vücudumuzdaki depo yağlardan kurtulmak için önemli bir uygulamadır. Kavitasyon, bir ultrason teknolojisidir. Kavitasyon, ses dalgalarıyla yağ hücrelerinin parçalanarak sıvılaştırılmasını ve bu sıvıların lenf yollarıyla vücuttan atılmasını sağlar.

Radyofrekans : Yağ dokusu ve Cilt Dokusunu “aynı anda tedavi” eden tek sistemdir. Ayrı ayrı hem Unipolar hem de Bipolar Radyofrekans teknolojisini taşıyan, hedeflenen dokunun (bölgenin) kontrollü bir şekilde “yavaşça” ısıtılmasını sağlamaktadır. Böylece derin dermal ısınma sağlarken cildin yüzeyini korumaktadır. Tedavi sırasında “İnfrared Termal Derece” yardımı ile cilt ısısı ölçümü kontrollü olarak yapılır. Bu sayede hem derin hem de yüzeysel sellülit bölgelerini tedavi edebilmektedir.

Mezoterapi : Uygulandığı bölgedeki yağ dokusunu parçalayarak, yağ yakımını sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır.Hem bölgesel zayıflamada hem de selülit tedavisinde kullanılan kombine bir yöntemdir.

Karboksiterapi : Deri altına CO2 gazı enjekte edilerek yapılan bir işlemdir.Uygulandığı dokuda metabolizmayı hızlandırırak, kan akışını arttırır.Selülit tedavisinin yanı sıra bölgesel zayıflamayı sağlar.Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

Selülit Nedenleri
Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. Kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlar. Yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir. Bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. Vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. Bunun sonucu dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt yüzeyi pürüzlü(selülit) bir görünüm almaya başlar.

İnternet Sitemize özel %25 indirimli Bölgesel Zayıflama için  ==>>

Golden Angels Maltepe Estetik Güzellik Salonu
%d blogcu bunu beğendi: